7.9 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаМУ ДАДОВ МЕТЛА НА ЗАЕВ ДА ЗАЧИСТИ, ЈАС СИ ДАДОВ ОСТАВКА КОГА...

МУ ДАДОВ МЕТЛА НА ЗАЕВ ДА ЗАЧИСТИ, ЈАС СИ ДАДОВ ОСТАВКА КОГА ЗГРЕШИВ.

Глумецот Драган Спасов – Дац на предизборна трибина на СДСМ во скопската општина Карпош му подари метла на премиерот Зоран Заев кој по слабите резултати на претседателските избори во првиот круг најави дека ќе прави чистка на неспособните функционери.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Групата на Палевски имала списоци за изнуди, киднапирања и ликвидации, тврди Ременски

Да се прошири истрагата за групата на Љупчо Палевски, зашто нивните дејства се еднакви на тероризам и истите имаат криминално минато за кое требало...

Курти бара најстроги казни за убијците на Вања

Косовскиот премиер Албин Курти смета дека на сторителите на киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска во Македонија и нарачаното убиство на 30-годишната Лиридона...

Македонските иселеници во Турција никогаш не ги заборавија своите македонски корени

Според Мустафа Кемал Узункаја, здружението на македонските иселеници ЕГЕ во изминативе години има преземено повеќе активности што се насочени кон зачувување на нивните македонски...

Македонската јавност се сеќава на случајот со малата Билјана Србиновска, чие тело исто така беше пронајдено во село Бразда, пред околу 33 години.

Македонската јавност се сеќава на случајот со малата Билјана Србиновска, чие тело исто така беше пронајдено во село Бразда, пред околу 33 години. До...