28.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаВИДЕО: ХРАБРИ СТРУЖАНИ СПАСИЈА ДАВЕНИК ОД РЕКАТА ЦРНИ ДРИМ

ВИДЕО: ХРАБРИ СТРУЖАНИ СПАСИЈА ДАВЕНИК ОД РЕКАТА ЦРНИ ДРИМ

Хумани граѓани на Струга спасија човек кој попладнево падна во водите на реката Црн Дрим.

До овој момент нема потврдени информации за причините поради кои лицето завршило во реката, но благодарение на присебноста и храброста на граѓаните, тој со заеднички напори беше успешно изваден од ладните води на Црн Дрим.

Погледнете го видеото од акцијата за негово спасување.

▪️Shpëtohet një njeri nga Drini i Zi.▪️Се спасува човек од Црн Дрим.

Geplaatst door VOX Struga op Donderdag 25 april 2019

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Скопјанецот на малолетните деца им направил коктел со таблети, па откако паднале во бесознание ги оставил така..

Алкохол во комбинација со антидепресиви. Тоа е коктелот кој четириесетгодишниот скопјанец им го дал на четирите деца кои престојувале во неговиот дом. Обвинителството попладнево...

„Повредата на бебето е настаната при земање крв за анализи“: Комисија ќе го истражува случајот на Детска клиника

Мемеди синоќа заедно со министерот за здравство Арбен Таравари го посетија семејството на тримесечното бебе. МАКЕДОНИЈА ВО ПОНЕДЕЛНИК „Повредата на бебето е настаната при земање крв за...

Во Грција- досега се наплатени 350.000 евра за нелегални лежалки

Властите истражиле „повеќе од 1.000 поплаки“ од јавноста на туристичките места како што се островот Крф, полуостровот Халкидики и Атика, регионот околу Атина, во...

Србин ја истепал сопругата, па ја оставил на автопат кај Демир Капија.

По тепачката сопругот го запрел возилото и ја оставил С.М. покрај патот, а потоа со автомобилот, во кој биле нивните малолетен син и внука,...