ВИДЕО: ХРАБРИ СТРУЖАНИ СПАСИЈА ДАВЕНИК ОД РЕКАТА ЦРНИ ДРИМ

Хумани граѓани на Струга спасија човек кој попладнево падна во водите на реката Црн Дрим.

До овој момент нема потврдени информации за причините поради кои лицето завршило во реката, но благодарение на присебноста и храброста на граѓаните, тој со заеднички напори беше успешно изваден од ладните води на Црн Дрим.

Погледнете го видеото од акцијата за негово спасување.

▪️Shpëtohet një njeri nga Drini i Zi.▪️Се спасува човек од Црн Дрим.

Geplaatst door VOX Struga op Donderdag 25 april 2019

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here