10.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 18, 2021
Почетна Македонија ВИДЕО ОД МАНАСТИРОТ СВ.ЈОВАН БИГОРСКИ КОЕ ЌЕ ДОБРЕ ДО СЕКОЈ ВЕРНИК

ВИДЕО ОД МАНАСТИРОТ СВ.ЈОВАН БИГОРСКИ КОЕ ЌЕ ДОБРЕ ДО СЕКОЈ ВЕРНИК

Translate (Eng):[gtranslate]

Познатото македонско древно светилиште „Свети Јован Крстител“, попознат како Бигорски манастир објави видео запис за Велики Петок.

Наратор е Дејан Лилиќ, камерманите се Кристијан Теодоров и Александар Ивановски, музика и аранжман е на Петар Христов, а монтажа на Дарко Новевски.

Бигорски манастир е божјиот храм во земјата каде за првпат пред 11 години беше донесен Благодатниот оган.

РЕКЛАМА

На пасхалната богослужба последните години во Бигорскиот манастир присуствуваат по околу две илјади верници од сите делови на државава.