7.5 C
Ohrid
сабота, март 2, 2024
ПочетнаМакедонијаМу ја расцепила главата на половина: Скопјанка на 1ви Мај со секира...

Му ја расцепила главата на половина: Скопјанка на 1ви Мај со секира го убила својот сопруг

Вчера попладне се случила трагедија во село Драчевица, општина Студеничани, откако 51-годишна скопјанка со секира го усмртила својот сопруг.krvava-sekira-620x350-113857

„На 01.05.2019 година во 14.52 часот во СВР Скопје, П.И.(45) од с.Драчевица, скопско, пријавил дека го пронашол неговиот братучед С.И.(54) усмртен со удари од секира. Според пријавеното, тој претходно ја видел Ф.И.(51)- сопруга на С.И., како со секира во рака излегува од куќата на нејзиниот сопруг.

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош. Полициски службеници излегле на местото на настанот и во куќата на нејзините родители ја пронашле Ф.И. Таа била лишена од слобода и задржана во Полициската станица Кисела Вода. По наредба на Јавен обвинител телото на С.И. е предадено за обдукција во Институтот за судска медицина во Скопје. Се работи на целосно расчистување на случајот“, велат од МВР

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗИБЕРИ: Многу лични документи кои се обработени и подготвени за доставување се заглавени во лавиринтите на МВР

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и подготвени...

Обвинителот Коцевски: Сум имал 50 до 60 вакви случаи, но како убиството на Вања Ѓорчевска немав видено

Државниот обвинител Љупчо Коцевски во првото телевизско интервју, во ТОП Тема на Телма наведе дека во обвинителската кариера истражувал многу злосторства, но како убиството...

Зад себе имам мандат без ниту една стратешка грешка, рече Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат на претстојните претседателски избори. Пребарај.. МАКФАКС МАКФАКС МАКЕДОНИЈАПендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат: „Не ме контролира никој, ниту...

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...