25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Што ти е Папа и машината за пресадување дрва проработе...

Што ти е Папа и машината за пресадување дрва проработе…

Translate (Eng):[gtranslate]

На Плоштадот Македонија се отстрануваат дрвја заради литургијата на папата Фрањо на 7 мај. Од Град Скопје велат дека, по барање на Координативното тело за посетата на папата, привремено се отстpaнуваат две дрвја кои веднаш на 8 мај повторно ќе бидат засадени на истата локација.

РЕКЛАМА
- Реклами -