3.9 C
Ohrid
четврток, октомври 21, 2021
Почетна Македонија ВИДЕО: Навивачите на Вардар и Тетекс братски одадоа почит на гробот од...

ВИДЕО: Навивачите на Вардар и Тетекс братски одадоа почит на гробот од Гоце Делчев

Translate (Eng):[gtranslate]

Како и што беше најавено, попладнево навивачите на Вардар и Тетекс, популарните „Комити“ и „Војводи“ кои се збратимени, одадоа почит на Гоце Делчев.

Во голем број, тие заедно положија цвеќe и се поклонија на гробот на Гоце Делчев, на денот на неговата смрт, 4. мај.

РЕКЛАМА

Притоа се пееја македонски и патриотски песни, а се скандираше и името на Гоце Делчев.