5.3 C
Ohrid
понеделник, март 8, 2021
Почетна Македонија Албанско знаме, македонско оро: Пред СДСМ зурли и тапани за Стево

Албанско знаме, македонско оро: Пред СДСМ зурли и тапани за Стево

Translate (Eng):[gtranslate]

Пред седиштето на СДСМ вечерва веќе се слави извесната победа на Стево Пендаровски за нов претседател на државата.

Со зурли и тапани се слави и пред штабовите на партијата. На снимката присутните вијат македонско оро, мавтаат албанско знаме.

РЕКЛАМА

- Реклами -