30.9 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Амди Бајрам: Јас сум непобедлив,победник сум на сите избори !!

Амди Бајрам: Јас сум непобедлив,победник сум на сите избори !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Пратеникот Амди Бајрам вечерва беше во првите редови во Изборниот штаб на Стево Пендаровски. Тој е човекот на политичката сцена што слави на сите избори. Амди стави крај на коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ по парламентарните избори во 2016 и премина во парламентарното мнозинство предводено од СДСМ на премиерот Заев.

РЕКЛАМА
- Реклами -