27.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија ВИДЕО: Kасарната Илинден наликува на гробница

ВИДЕО: Kасарната Илинден наликува на гробница

Translate (Eng):[gtranslate]

На видеото може да се видат целосно уништени санитарни јазли каде што војниците веројатно мораат да вршат нужда и да ја одржуваат хигиената.

РЕКЛАМА
- Реклами -