2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаМакедонијаКичево: Нападнат лекар на работното место во болницата

Кичево: Нападнат лекар на работното место во болницата

Две лица нападнале доктор на Интерното одделение во кичевската болница.

Напаѓачите потоа биле повикани во полициска станица и против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

-Вчера околу 13 часот, на Интерното одделение во Општата болница во Кичево, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Л.Љ.( 24) и А.Љ.(21), врз А.С.(35)-вработен доктор во болницата. Двајцата напаѓачи се повикани во полициската станица и против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, вели Стефан Димоски портпарол на СВР-Охрид.

Димовски информира и дека вчера околу 18 часот, на магистралниот пат Кичево-Гостивар кај месноста „Сатеска“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патнички автомобил марка „Пасат“ со гостиварски регистарски ознаки управуван од А.Б.(22) од Австрија и автомобил марка „Рено“ управуван од Т.М.(45) од Скопје.

Возилата, по магистралниот пат се движеле во ист правец од Кичево кон Гостивар, при што автомобилот „Рено“ со својот преден дел удрил во задниот дел на автомобилот „Пасат“.

Во незгодата, Б.Ј.(55), сопатник во автомобилот „Рено“ се здобила со тешки телесни повреди. Таа е пренесена во Ургентен центар во Скопје.

ДенешенВесник

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...