22.8 C
Ohrid
среда, јули 28, 2021
Почетна Македонија Болен татко и седумгодишно девојче со намален слух живеат во разрушена куќа...

Болен татко и седумгодишно девојче со намален слух живеат во разрушена куќа во Куманово

Translate (Eng):[gtranslate]

Семејството Василевски од Куманово има итна потреба од помош. Живее во неприфатливи услови и во скоро разрушен дом. Главата на семејството – Трајко Василевски – е болен од срце и не е во состојба да работи. Исто така боледува од кила и мора итно на операција. Едната нога му е 3см пократка од другата и мора да прави операција на колк. Неговата ќеркичка Меланија има 7 години и има значително намален слух.

РЕКЛАМА

Нивниот дом има потреба од реставрација бидејќи при невреме постои можност од струен удар. Исто така им фали и мебел.

Ова се документи од дијагнозите на Трајко и неговата ќерка:

Денарска сметка на Трајко:

320500008706022

Девизна сметка:

МК07 3205 4002 7651 963

Централна кооперативна банка, или

Донирајте само со 1 клик ТУКА

- Реклами -