12.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Кратко траеше љубовта меѓу меѓу мигрантката Нура и полицаецот Боби од Куманово...

Кратко траеше љубовта меѓу меѓу мигрантката Нура и полицаецот Боби од Куманово…

Translate (Eng):[gtranslate]

Ете се случи и тоа….

Повеќе странски медиуми пишуваа во 2016-та  за љубовта кои ја круниса со брак помеѓу полицаецот од Куманово Боби Додевски и мигрантката од Ирак Нура Аркавази.

Само што им се родил син, Нура се вратила во Иран, а Боби останал во Куманово, јавија денес македонските портали. Причините не се познати.

РЕКЛАМА

Јавноста се сеќава дека таа, Ирачанка, меѓу толпа мигранти на граничниот премин Табановце, се обидувала да влезе во Србија , тој, припадник на строгите македонски безбедносни сили, се обидувал да воспостави ред.

Се вљубија и љубовта ја крунисаа со свадба.

Нура Аркавази беше курдска муслиманка , а Боби православен христијани

- Реклами -