2.7 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаКратко траеше љубовта меѓу меѓу мигрантката Нура и полицаецот Боби од Куманово...

Кратко траеше љубовта меѓу меѓу мигрантката Нура и полицаецот Боби од Куманово…

Ете се случи и тоа….

Повеќе странски медиуми пишуваа во 2016-та  за љубовта кои ја круниса со брак помеѓу полицаецот од Куманово Боби Додевски и мигрантката од Ирак Нура Аркавази.

Само што им се родил син, Нура се вратила во Иран, а Боби останал во Куманово, јавија денес македонските портали. Причините не се познати.

Јавноста се сеќава дека таа, Ирачанка, меѓу толпа мигранти на граничниот премин Табановце, се обидувала да влезе во Србија , тој, припадник на строгите македонски безбедносни сили, се обидувал да воспостави ред.

Се вљубија и љубовта ја крунисаа со свадба.

Нура Аркавази беше курдска муслиманка , а Боби православен христијани

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...