28.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Извршена првата фаза од авионско прскање против комарци

Извршена првата фаза од авионско прскање против комарци

Translate (Eng):[gtranslate]

Скопје, 19 мај 2019 (МИА) – Првата фаза од авионската дезинсекција против возрасни форми на комарци на подрачјето на Град Скопје  беше извршена во раните утрински часови, соопштија од Град Скопје.

 

Воедно, потсетуваат дека денеска ќе започне и терестричната дезинсекција, на подрачјето на Град Скопје, против возрасни форми на комарци, а ќе заврши најдоцна до 23.05.2019 (четврток).

Предвидено е прскањето од земја да се реализира во период од 23:00 до 04:00 часот.

РЕКЛАМА
- Реклами -