7.5 C
Ohrid
сабота, март 2, 2024
ПочетнаМакедонијаДодека власта организара Геј парада: Нашите танчари со Даунов синдром по втор...

Додека власта организара Геј парада: Нашите танчари со Даунов синдром по втор пат Светски прваци во хип хоп!

Додека сите беа насочени кон Евровизија и ред други владини глупости, во Римини викендот се случуваше уште еден натпревар. Се работи за Светскиот куп во рамки на Европското првенство во Италија, Римини, каде учество зема и пара-танчарската група од клубот „Денсерс Јунајтед“.

Тие го повторија успехот од Светското првенство во Грац, се вратија со одличен резултат и нè направија среќни!

„На среќата ѝ нема крај! Нашите танчери го потврдија златниот медал на Светскиот куп во рамки на Европското првенство до Римини.

Голема благодарност до родителите кои нè поддржуваат и огромна благодарност за Вики за кореографијата која не престанува да освојува. Браво дечки, како и секогаш многу сум горда на вас“, е дел од изјавата на Сара Кочан, предводник на тимот и основач на танцовото студио.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗИБЕРИ: Многу лични документи кои се обработени и подготвени за доставување се заглавени во лавиринтите на МВР

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и подготвени...

Обвинителот Коцевски: Сум имал 50 до 60 вакви случаи, но како убиството на Вања Ѓорчевска немав видено

Државниот обвинител Љупчо Коцевски во првото телевизско интервју, во ТОП Тема на Телма наведе дека во обвинителската кариера истражувал многу злосторства, но како убиството...

Зад себе имам мандат без ниту една стратешка грешка, рече Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат на претстојните претседателски избори. Пребарај.. МАКФАКС МАКФАКС МАКЕДОНИЈАПендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат: „Не ме контролира никој, ниту...

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...