25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Отец Пимен: Ризично е да се патува со Мукоски во авион може...

Отец Пимен: Ризично е да се патува со Мукоски во авион може вратата да ја овори…

Translate (Eng):[gtranslate]

Европскиот Владика Пимен, речиси секоја година е дел од делегацијата на аудиенција кај Папата, по повод чествувањето на Свети Кирил и Методиј. Оваа година тоа не беше случај, а Владиката даде интересно објаснување преку Фејсбук статус, осврнувајќи се на Крсто Мукоски кој е дел од делегацијата.

,Кога ме прашувате зошто оваа година не бев во делегацијата за Рим и Ватикан, запрашајте се искрено дали вие би патувале во ист авион со човек кој може да отвари врата.”

РЕКЛАМА
- Реклами -