7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаЕ ова се вика среќа: Кичевчанец за само 20 денари доби 4,5...

Е ова се вика среќа: Кичевчанец за само 20 денари доби 4,5 милиони денари

Кичевчанец успеа да погоди 30 парови и вкупен коефициент од 129.567 во обложувалниците на “Моцарт” и да освови фантастични 4.405.307 денари.

До оваа добивка среќниот играч стигнал преку 100% доделениот бонус на тикетот од “Моцарт”, па добивката на тикетот е целосно дуплирана.

Што се успеа да погоди овој типер од Кичево, погледнете на следниот ЛИНК

Меѓу ваквите среќници ги издвојуваме и следниве:

Неверојатен тикет на прилепчанец му донесе џип и 300.000 денари

Maрјан Колчакоски од Прилеп беше најсреќен на наградната игра од “Моцарт Обложувалници”. Toj на последниот ден од наградната игра погоди најголема квота и ќе вози џип “Hyundai Tucson”.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...