13.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија Е ова се вика среќа: Кичевчанец за само 20 денари доби 4,5...

Е ова се вика среќа: Кичевчанец за само 20 денари доби 4,5 милиони денари

Translate (Eng):[gtranslate]

Кичевчанец успеа да погоди 30 парови и вкупен коефициент од 129.567 во обложувалниците на “Моцарт” и да освови фантастични 4.405.307 денари.

До оваа добивка среќниот играч стигнал преку 100% доделениот бонус на тикетот од “Моцарт”, па добивката на тикетот е целосно дуплирана.

РЕКЛАМА

Што се успеа да погоди овој типер од Кичево, погледнете на следниот ЛИНК

Меѓу ваквите среќници ги издвојуваме и следниве:

Неверојатен тикет на прилепчанец му донесе џип и 300.000 денари

Maрјан Колчакоски од Прилеп беше најсреќен на наградната игра од “Моцарт Обложувалници”. Toj на последниот ден од наградната игра погоди најголема квота и ќе вози џип “Hyundai Tucson”.

- Реклами -