7.9 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаЖално: За хуманитарниот концерт влезот бил само 50 денари, не успеале ни...

Жално: За хуманитарниот концерт влезот бил само 50 денари, не успеале ни 50 карти да продадат

„Концертот за Nikola Novoselski поради слаба продажба на карти се ОТКАЖУВА.. Благодарност до оние луѓе што купија карти и парите ќе им бидат вратени.. Здравје Боже во некоја следна прилика…“ – објави на својот официјален фејсбук профил мајката на Никола Новоселски.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...

Групата на Палевски имала списоци за изнуди, киднапирања и ликвидации, тврди Ременски

Да се прошири истрагата за групата на Љупчо Палевски, зашто нивните дејства се еднакви на тероризам и истите имаат криминално минато за кое требало...

Курти бара најстроги казни за убијците на Вања

Косовскиот премиер Албин Курти смета дека на сторителите на киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска во Македонија и нарачаното убиство на 30-годишната Лиридона...

Македонските иселеници во Турција никогаш не ги заборавија своите македонски корени

Според Мустафа Кемал Узункаја, здружението на македонските иселеници ЕГЕ во изминативе години има преземено повеќе активности што се насочени кон зачувување на нивните македонски...