22.8 C
Ohrid
среда, јули 28, 2021
Почетна Македонија Кичевчанец во пластична кофа пронашол три бомби

Кичевчанец во пластична кофа пронашол три бомби

Translate (Eng):[gtranslate]

МВР информира дека 56-годишниот Љ.М. од Кичево на улицата „4-ти Јули“ во пластична кофа пронашол три рачни бомби.

Пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување Кичево безбедно ги подигнал за понатамошна постапка.

Увид извршила екипа од Полициската станица Кичево.

РЕКЛАМА
- Реклами -