16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Македонија Телото на Пино пронајдено во Љуботен прекриено со камења: Мајката имаше право,...

Телото на Пино пронајдено во Љуботен прекриено со камења: Мајката имаше право, бил намамен од неговата девојка Ангела

Translate (Eng):[gtranslate]

Ниту Ангела не е викната на полиграф, а зошто, не знам. Само ми кажаа дека ја испрашале и толку, а таа е единствена што не е викната на полиграф. За полицијата доволно било тоа што го кажала во исказот. Не е доволно тоа што го кажала. Мене самите полицајци ми кажа дека Анегла веќе имала криминално досие во полиција. А единствени од сите другари што ја познаваа е братучетка му на Пино и еден од тие двајцата што му се правеа другари.

Момчето кое исчезна на 10 декември минатата година Пинета Секондо – Пино е убиено, а неговиот скелет прекриен со камења е пронаден во атар на селото Љуботен.

По еден месец трупот е идентификуван. Пино Секондо е убиен, а МВР поднесе кривична пријава против две лица, Ф. А. (27) и А. Ѓ. (22), двајцата од Скопје. За А.Ѓ. МВР открива дека се работи за женско лице.

РЕКЛАМА
- Реклами -