9.9 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаТелото на Пино пронајдено во Љуботен прекриено со камења: Мајката имаше право,...

Телото на Пино пронајдено во Љуботен прекриено со камења: Мајката имаше право, бил намамен од неговата девојка Ангела

Ниту Ангела не е викната на полиграф, а зошто, не знам. Само ми кажаа дека ја испрашале и толку, а таа е единствена што не е викната на полиграф. За полицијата доволно било тоа што го кажала во исказот. Не е доволно тоа што го кажала. Мене самите полицајци ми кажа дека Анегла веќе имала криминално досие во полиција. А единствени од сите другари што ја познаваа е братучетка му на Пино и еден од тие двајцата што му се правеа другари.

Момчето кое исчезна на 10 декември минатата година Пинета Секондо – Пино е убиено, а неговиот скелет прекриен со камења е пронаден во атар на селото Љуботен.

По еден месец трупот е идентификуван. Пино Секондо е убиен, а МВР поднесе кривична пријава против две лица, Ф. А. (27) и А. Ѓ. (22), двајцата од Скопје. За А.Ѓ. МВР открива дека се работи за женско лице.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...