Скопје – Дуелот Вардар-Веспрем ќе се гледа на видео бим!

Град Скопје реши да организира заедничко следење на финалето од Лигата на шампионите помеѓу Вардар и Веспрем, на градскиот плоштад ќе биде поставен видео бим.

Сензационалната победа на Вардар над Барселона ги мобилизраше градските власти, па градоначалникот Петре Шилегов реши да ги израдува ракометните љубители кои не отпатуваа за Келн.

На градскиот плоштад ќе биде поставен видео бил за следење на финалето од Лигата на шампионите и пресметката помеѓу Вардар и Веспрем, меч кој започнува во 18 часот.

„Градот Скопје, утре на нашиот плоштад, на голем видео бим, организира заедничко следење и бодрење за новиот триумф на Вардар и неговата нова европска шампионска титула.

Ајде масовно сите на плоштад.

Еден е Вардар !!!

Едно е Скопје !!!“ – гласеше пораката на градоначалникот на Фејсбук.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here