19.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаМакедонијаДочекот на ракометарите на Вардар во Скопје ќе оди во директен телевизиски...

Дочекот на ракометарите на Вардар во Скопје ќе оди во директен телевизиски пренос на „Арена Спорт“

Дочекот на ракометарите на Вардар во Скопје ќе оди во директен телевизиски пренос на „Арена Спорт“, телевизијата која оваа година ги имаше правата за емитување на натпреварите од Лигата на шампионите. Според најавата од српските коментатори Стеван Стевановиќ и Сретен Рашковиќ, тие доаѓаат со вардаровите ракометари во Скопје да ја прослават европската титула, но исто така и ќе вршат директен пренос од целиот настап на „Арена Спорт“.

Според најавата, директниот пренос ќе почне во 19:30 часот.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...

Битолчанец силувал лице со трајно душевно заболување, чинот го снимал и го пренесувал во живо на Youtube

Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 23-годишник осомничен за кривично дело – Полова злоупотреба на немоќно лице од член...