16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Македонија Нова промена: Ракометарите на Вардар во 20.30 часот ќе слетаат во Скопје

Нова промена: Ракометарите на Вардар во 20.30 часот ќе слетаат во Скопје

Translate (Eng):[gtranslate]

Градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов, преку својот профил на Фејсбук објави кога точно ќе слетаат македонските ракометни херои во Скопје.

Како што пишува Шилегов, авионот со ракометарите на Вардар ќе тргне од Келн во 18.00 часот, а нивно слетување во Скопје се очекува во 20.30 часот.

„Почитувани, заради административни причини (пасоши, документи и сл) авионот од Келн ќе полета во 18.00 часот. Слетувањето во Скопје е најавено во 20.30 часот.

РЕКЛАМА
- Реклами -