28.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија „Не си го продавај Кољо чифликот“ одекна во Сао Паоло во изведба...

„Не си го продавај Кољо чифликот“ одекна во Сао Паоло во изведба на Симон Трпчески

Translate (Eng):[gtranslate]

Пред преполната сала тој ја изведе традиционалната македонска песна „Не си го продавај Кољо чифликот”, во познатата обработка на композиторот Драган Шуплевски.

Неговиот концерт заврши со бурни овации од публиката.Трпчески вети дека на следното гостување ќе го претстави целиот негов проект „Македонисимо” во Бразил и во Латинска Америка.

РЕКЛАМА
- Реклами -