15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаНа денешен ден, во 2001 година кај Слупчане загина капетанот во АРМ...

На денешен ден, во 2001 година кај Слупчане загина капетанот во АРМ Синиша Стоилов

На денешен ден кај Слупчане загина капетанот во АРМ Синиша Стоилов. На фејсбук страната „Македонска одбрана“ денеска е споделена фотографија од капетан Стоилов и текст:

: На денешен ден, 10-ти јуни 2001 година, кај с. Слупчане, животот го загуби 36 годишниот припадник на АРМ, со чин капетан, СИНИША СТОИЛОВ.

Зад себе ги остави синовите Стојмен и Ненад, како и сопругата Љубинка, вечно да тагуваат по него.

Вечна му слава и фала!

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...

Загина познат фотограф од Гостивар, албанските партии ги откажаа митинзите

Четириесет и тригодишниот Едмонд Амзаи, познат фотограф од Гостивар и сопственик на фото-студиото „Акон“, денеска загинал во тешка сообраќајна несреќа во Велес, пренесоа медиумите...

Јелена Спенџарска: Имав хејтери оти сум од Берово, ама сепак успеав во животот.

Водителката Јелена Спенџарска е вечерашна гостинка во 11-та епизода на Бомбакис поткастот. Таа раскажува за почетоците на својата кариера, предизвиците со кои се соочувала...

Уапсен па пуштен на слобода бегалецот Грујевски

Екс началникот на Петтата управа во УБК и бегалец, Горан Грујевски вчера бил уапсен во Загреб по распишана меѓународна потерница од македонските власти но...