30.9 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија На денешен ден, во 2001 година кај Слупчане загина капетанот во АРМ...

На денешен ден, во 2001 година кај Слупчане загина капетанот во АРМ Синиша Стоилов

Translate (Eng):[gtranslate]

На денешен ден кај Слупчане загина капетанот во АРМ Синиша Стоилов. На фејсбук страната „Македонска одбрана“ денеска е споделена фотографија од капетан Стоилов и текст:

[СЕЌАВАЊЕ] : На денешен ден, 10-ти јуни 2001 година, кај с. Слупчане, животот го загуби 36 годишниот припадник на АРМ, со чин капетан, СИНИША СТОИЛОВ.

Зад себе ги остави синовите Стојмен и Ненад, како и сопругата Љубинка, вечно да тагуваат по него.

Вечна му слава и фала!

РЕКЛАМА
- Реклами -