21.8 C
Ohrid
четврток, август 5, 2021
Почетна Македонија Еве што изјави пред една година внуката на Гоце Делчев: “Да знаат...

Еве што изјави пред една година внуката на Гоце Делчев: “Да знаат Македонците, Гоце и неговата фамилија се посветени само на Македонија”

Translate (Eng):[gtranslate]

Деновиве во јавноста е актуелна веста за тоа чиј peволуционер бил Гоце Делчев, македонски или бугарски… Ова прашање било ставено на маса на македонската и бугарската комисија, кои во рамките на Договорот за добрососедство помеѓу двете земји разговараат за историјата.

РЕКЛАМА
- Реклами -