11.9 C
Ohrid
понеделник, февруари 26, 2024
ПочетнаМакедонијаПред една недела го разрешија од претседател денес повторно го поставија за...

Пред една недела го разрешија од претседател денес повторно го поставија за претседател на Сдсм

Бизнисменот и угостител Лазе Танески повторно е поставен за претседател на ОО на СДСМ во Охрид.

Премиерот Зоран Заев со т.н. „метла“ претходно разреши 78 претседатели на локалните ограноци, а како причина беа наведени лошиот резултат на претседателските избори, но и поради непотизам во партиските редови.

По ова СДСМ на 28-ми мај објави повик за самокандидирање на претседатели на општинските организации на партијата. Кандидатите требаше да достават стандардизирана програма и биографија, заедно со пријавата, изјава за етички кодекс, правилник и роковник.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Со самото вадење на органите и го спасиле животот: Нема вина кај лекарите за случајот со Веапоска покажува вешатчењето

Со вкрстено испрашување на вештакот, професор доктор Драге Дабески, кој на барање на обвинетите го изработи вештиот наод за отстранувањето на матка, јајник и...

Спречен шверц на апарати за игри на среќа на царинската испостава Гевгелија

Девет апарати за игри на среќа, како и 405 делови за одржување, се запленети откако увозник се обидел да ги прошверцува помеѓу пријавена стока...

Б.Н. од Македонски Брод го освои Супер милионер џекпотот вреден фантастични 20.555.130 милиони денари

Б.Н. од Македонски Брод е играчот кој фантастични 20.555.130 денари. Тој е среќниот сопственик на вториот СУПЕР МИЛИОНЕР на Видеолотарија Касинос Австрија, оваа година. Македонски...

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар и Господ – еден од најпознатите и најдобрите македонски...