23.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија ВИДЕО: Стотици тона јаболка завршија во водите на Преспа

ВИДЕО: Стотици тона јаболка завршија во водите на Преспа

Translate (Eng):[gtranslate]

Јаболката од минатогодишната берба завршија дел во Преспанското езеро, дел во реките кои течат во близина, пренесе „ТВ 21“.

РЕКЛАМА
- Реклами -