25.3 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ РЕВОЛТИРАНИ, СО МОТОРНА ПИЛА ГИ СЕЧАТ ПРАСКИТЕ.

ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ РЕВОЛТИРАНИ, СО МОТОРНА ПИЛА ГИ СЕЧАТ ПРАСКИТЕ.

Translate (Eng):[gtranslate]

На „Фејсбук“ се појави видео во кое се гледа како еден земјоделец ги сече праските во Росоман, револтиран од откупната цена на истите.

„Го уништија земјоделството скроз, во Росоман и околните населени места состојбата со праските не е толку лоша, понижувачка е.  Мислам дека ова е крајно решение“, пишува во видеото

Bosko Todorov до zemjodelie.mk

РЕКЛАМА

пред 21 часа

Go unistija zemjodelieto do skroz sostojbata vo rosoman i okolnite naseleni mesta so praskite e e tolku losa ponizuvacka jas mislam deka ova e vise krajno resenie

- Реклами -