22.8 C
Ohrid
среда, јули 28, 2021
Почетна Македонија Несреќа во Македонија: Прегазено четиригодишно дете во Битола

Несреќа во Македонија: Прегазено четиригодишно дете во Битола

Translate (Eng):[gtranslate]

Во 20.45 часот на паркингот кај Домот на култура во Битола, патничко возило „Опел корса” со битолски регистарски ознаки, управувано од 28-годшниот М.Т. од селото Долно Оризари, битолско, удрило во четиригодишно дете, кое било пренесено во Клиничката болница Битола за укажување на лекарска помош.

РЕКЛАМА
- Реклами -