16.9 C
Ohrid
сабота, јули 24, 2021
Почетна Македонија Берово: Момче пријавено за диструбуција на порнографија

Берово: Момче пријавено за диструбуција на порнографија

Translate (Eng):[gtranslate]

Кривична пријава против 18-годишник од беровското село Русиново поради основано сомнение за „производство и диструбуција на детска порнографија“, поднесе Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово.

Како што информираат од МВР, Б. М. (18) од беровското село Русиново, на социјалните мрежи „Messеnger“ и „Instagram“ примил фотографии со компромитирачка содржина од 16-годишна девојка од беровско село, по што ги дистрибуирал до трето лице.

РЕКЛАМА
- Реклами -