23.9 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Збогум сиромаштијо: Заев стана министер за финансии

Збогум сиромаштијо: Заев стана министер за финансии

Translate (Eng):[gtranslate]

Премиерот Зоран Заев денеска од Валандово најави дека тој ќе стане воедно и министер за финансии на местото на Драган Тевдовски.

-Обврската за министер за финансии, покрај премиерската функција ќе ја вршам јас одреден период. Оваа одлука ја донесов заради тоа што оваа година ќе биде година за економијата. Тевдовски ќе работи околу мене, како советник. Следуваат храбри одлуки од кои бенефит ќе имаат сите граѓани – рече Заев.

РЕКЛАМА
- Реклами -