16.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Македонија Тамара ќе пее на Парадата на гордоста или што би рекле модерните...

Тамара ќе пее на Парадата на гордоста или што би рекле модерните ”Парада на радоста”

Translate (Eng):[gtranslate]

Таа преку „Твитер“ соопшти дека е горда што ќе пее на 29 јуни.

Настанот ќе почне во „Жена бopeц”, а ќе заврши во школката кај Градскиот парк, каде што е предвидено да говори министерката за труд и социјална политика Мила Царовска и други говорници. За забавата покрај Тамара ќе настапат и други естрадни уметници и неколку диџеи.

Tamara Todevska@TamaraTodevska

So proud to be performing at the first ever Skopje 🏳️‍🌈. See you on June 29th.

РЕКЛАМА
- Реклами -