27 C
Ohrid
четврток, август 5, 2021
Почетна Македонија Агенцијата за млади и спорт ќе го награди Бесир Алил со еден...

Агенцијата за млади и спорт ќе го награди Бесир Алил со еден милион денари

Translate (Eng):[gtranslate]

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски, преку својот фејсбук профил ја информирапе јавноста дека се сретнал со Бесир Алили кој се врати со златен медал од Европското Првенство за кадети во Фиренца, Италија и напиша дека агенцијата ќе го награди Алили еднократно со еден милион денари.

-Во мое име и во името на Агенцијата за млади и спорт имав чест да му честитам на златното момче Бесир Алили кој ни се врати со златен медал од Европското Првенство за кадети во Фиренца, Италија.

Драго ми е што Бесир е дел од програмата при АМС за млади спортски надежи која што секојдневно стручно ги следи 30 тина индивидуални спортисти од Олимписките спортови и ги поддржува да партиципираат на големи натпреварувања како ова Европско првенство.

РЕКЛАМА
- Реклами -