25.3 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Ангела го признала делото, сè испланирала, но не пукала

Ангела го признала делото, сè испланирала, но не пукала

Translate (Eng):[gtranslate]

Маја Трпковска, мајката на убиениот Пино Секондо, во вториот дел од големото интегву за порталот Магазин раскажува дека има информации од полицијата дека осомничената Ангела Ѓорѓиевска го признала делото, односно дека признала дека учествувала во организацијата на убиството, но изјавила дека таа не пукала во Пино.

Цело време ја лажеше полицијата, а и целото семејство на Пино. Имам пораки на месинџер каде што пишувала со другарите од Пино, каде што вели дека таа доброволно отишла на полиграф, а тоа секако дека не е вистина. Ангела се признала во полицијата, исто така и местото каде што е убиен. Таа признала дека Али Фуркан пукал и дека ова го направила од одмазда.  Да го убиеја и да го оставеа на лице место ќе го најдевме одма неговото тело, а не да закопам само четири коски, раскажува Маја.


Повеќе од потресното сведоштво на мајката на Пино прочитајте ТУКА.

РЕКЛАМА
- Реклами -