12.7 C
Ohrid
понеделник, септември 28, 2020
Почетна Забава Полски рапери направија ремикс на ''Зајко Кокорајко''

Полски рапери направија ремикс на ”Зајко Кокорајко”

Translate (Eng):[gtranslate]

Сторил ниет зајко, зајко кокорајко
Зајко сербезлија, зајко да се жени
Си натресол гаќи, упрчил мустаќи
Нагрнал џамадан, море, токмо младожења………

Добар ремикс и направиле, но ќе изгледаше уште подобро ако целата песна беше израпувана на македонски…. 🙂

РЕКЛАМА
- Реклами -