0.9 C
Ohrid
среда, јануари 26, 2022
Почетна Македонија Ме плукаа и викаа „ќе те убиеме“, на другарките им викаа дека...

Ме плукаа и викаа „ќе те убиеме“, на другарките им викаа дека ќе ги силуваат

Translate (Eng):[gtranslate]

Шестмина активисти на ЛГБТИ беа вчера вербално нападнати во Сарај. Група насилници ги следеле активистите со две возила и неколку пати им го блокирале патот. Третиот пат решиле и физички да се пресметаат со нив, па го нападнале Беким Асани од Тетово, кого го удриле со тупаница.

Асани раскажа што се случило. Тој вели дека среќа што во близина на местото на настанот имало полициски службеници кои веднаш интервенирале, со што е избегнат поголем инцидент.

 

РЕКЛАМА