15.5 C
Ohrid
вторник, мај 17, 2022
Почетна Македонија Незаменливиот оперски пејач Влатко Груевски утревечер со концерт во Охрид

Незаменливиот оперски пејач Влатко Груевски утревечер со концерт во Охрид

Translate (Eng):[gtranslate]

Во рамките на Научната и уметничка визита што се одржува во Куќата на Уранија-МАНУ во Охрид утре концерт ќе одржи оперскиот пејач Влатко Груевски.

Програмата вклучува најпознати италијански канцони, меѓу кои и “‘O sole mio”, темата на најпознатата “Hijo de la Luna” и сл.

Концертот е дел од летната сезона на Влатко Груевски насловена “The Art of power” или во превод „Моќта на уметноста“. Како уметнички соработник, воедно и пијанист, ќе настапи Андреј Наунов.

Почетокот на концертот е во 20.30 часот.

Публицитет.мк