20.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаМакедонијаНезаменливиот оперски пејач Влатко Груевски утревечер со концерт во Охрид

Незаменливиот оперски пејач Влатко Груевски утревечер со концерт во Охрид

Во рамките на Научната и уметничка визита што се одржува во Куќата на Уранија-МАНУ во Охрид утре концерт ќе одржи оперскиот пејач Влатко Груевски.

Програмата вклучува најпознати италијански канцони, меѓу кои и “‘O sole mio”, темата на најпознатата “Hijo de la Luna” и сл.

Концертот е дел од летната сезона на Влатко Груевски насловена “The Art of power” или во превод „Моќта на уметноста“. Како уметнички соработник, воедно и пијанист, ќе настапи Андреј Наунов.

Почетокот на концертот е во 20.30 часот.

Публицитет.мк

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Денес на само 40- годишна возраст почина Цеце од Тетово, жената која ги молеше граѓаните за помош, Цеце зад себе остави три малолетни деца.

Сакаме да споделиме претажна вест. Цеце од Тетово, мајката на трите малолетни деца која го стави своето #СрцеНаДланка бидејќи нејзиното семејство живееше тешко и...

Aхмети огорчен што ќе биде опозиција – Oд фиока го вади Охридскиот договор и бара поддршка за негово почитување?!

Eвропскиот фронт предводен од ДУИ најавува битка за почитување на духот на Охридскиот договор и ги повика граѓаните на масовна поддршка. Сепак, Али Ахмети...

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...