12.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 25, 2021
Почетна Македонија Поради паричен долг кавадарчанец избодел сограѓанин

Поради паричен долг кавадарчанец избодел сограѓанин

Translate (Eng):[gtranslate]

Кавадарчанец со остар предмет му нанел убодна рана на сограѓанин, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Во Полициската станица Кавадарци, И.А.(38) од Кавадарци пријавил дека во неговиот дом дошол У.С.(20) од Кавадарци и започнал расправија со него во врска со паричен долг. Според пријавеното, И.А. со остар предмет на У.С. му нанел убодна рана. На У.С. му била укажана лекарска помош во болницата во Кавадарци“, појасни Додевски.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кавадарци.

РЕКЛАМА

Повредениот бил задржан во станица и по документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.