2.7 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаМакедонијаБЛАГОДАРЕНИЕ НА ГАЈДАЏИКАТА ЕЛЕНА ЈОВЧЕСКА СЕ ОДРЖАА ТРЕТИТЕ ПО РЕД ИСЕЛИНИЧКИ СРЕДБИ...

БЛАГОДАРЕНИЕ НА ГАЈДАЏИКАТА ЕЛЕНА ЈОВЧЕСКА СЕ ОДРЖАА ТРЕТИТЕ ПО РЕД ИСЕЛИНИЧКИ СРЕДБИ ВО ПРИЛЕП.

Благодарение на мега популарната Елена Јовческа, се одржаа третите по ред иселенички средби во градот Прилеп. Гајдаџиката Елена како добар домаќин и како вистински професионалец, направи забавата да изгледа феноменално, а беше придружувана од своите колеги. Средбите се одржаа во ресторанот “Македонска Куќа” кој беше преполн со македонски иселеници од нашите краишта.Фотографија на Dime Dukleski.

Фотографија на Dime Dukleski.

Елена Јовческа за Шило Мгазин:

Ова е една преубава вечер успешно организирана и посебно ми е мило што дојдоа и моите колеги да ме испочитуваат. Драго ми е што има многу македонци од секаде низ светот и навистина нема посреќна од мене бидеќи огранизацијата излезе во најдобар ред и гостите беа презадоволни. Убедена сум дека оваа забава ќе стане традиционална зошто токму од Прилеп има голем број на иселеници”Фотографија на Dime Dukleski.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...