16.9 C
Ohrid
сабота, јули 24, 2021
Почетна Македонија БЛАГОДАРЕНИЕ НА ГАЈДАЏИКАТА ЕЛЕНА ЈОВЧЕСКА СЕ ОДРЖАА ТРЕТИТЕ ПО РЕД ИСЕЛИНИЧКИ СРЕДБИ...

БЛАГОДАРЕНИЕ НА ГАЈДАЏИКАТА ЕЛЕНА ЈОВЧЕСКА СЕ ОДРЖАА ТРЕТИТЕ ПО РЕД ИСЕЛИНИЧКИ СРЕДБИ ВО ПРИЛЕП.

Translate (Eng):[gtranslate]

Благодарение на мега популарната Елена Јовческа, се одржаа третите по ред иселенички средби во градот Прилеп. Гајдаџиката Елена како добар домаќин и како вистински професионалец, направи забавата да изгледа феноменално, а беше придружувана од своите колеги. Средбите се одржаа во ресторанот “Македонска Куќа” кој беше преполн со македонски иселеници од нашите краишта.Фотографија на Dime Dukleski.

Фотографија на Dime Dukleski.

Елена Јовческа за Шило Мгазин:

РЕКЛАМА

Ова е една преубава вечер успешно организирана и посебно ми е мило што дојдоа и моите колеги да ме испочитуваат. Драго ми е што има многу македонци од секаде низ светот и навистина нема посреќна од мене бидеќи огранизацијата излезе во најдобар ред и гостите беа презадоволни. Убедена сум дека оваа забава ќе стане традиционална зошто токму од Прилеп има голем број на иселеници”Фотографија на Dime Dukleski.

- Реклами -