7.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаЗабаваИнтуицијата сепак не ве лаже: Постојат знаци кои покажуваат дека некој мисли...

Интуицијата сепак не ве лаже: Постојат знаци кои покажуваат дека некој мисли на вас, а на овој начин ќе дознаете и кој!

Некои луѓе можат да почувствуваат други луѓе дека им се блиску, иако моментално не се покрај нив.

Ова верување во кое многумина не веруваат, сепак постои и не е на одмет да знаете како некој може да почувствува дека друг мисли на него во одреден момент.

Исто така, ако почувствувате дека некој мисли на вас, а не знаете кој би можело да биде тоа, пронајдете мирен агол и медитирајте додека во исто време го негувате тоа чувство. Опуштете се, фокусирајте се на себе и можеби ликот на драгата личност ќе ви се појави во глава.

Ова се знаците дека некој сепак мисли на вас во одредено време:

1. Ненадејна топлина на лицето

Ако имате чувство дека одненадеж ви доаѓа крв во главата и се зацрвените во образите, можно е некој да помислил на вас или дури интензивно да размислува за вас. Тоа е силен доказ.

2. Непријатно чувство

Тоа е она чувство како кога некој интензивно ве набљудува, па почнувате да чувствувате некоја непријатност. Многу слична емоција се појавува ако некој размислува за вас, па обрнете внимание и на тој знак.

3. Смеење “без причина“

Тоа е нешто слично како кога некој ќе ви каже нешто убаво, ве преплавуваат емоции на среќа, па ви се појавува насмевка на усните. Тоа може да се случи и кога сте му во мислите некому, и тоа во оние кои се целосно позитивни.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗИБЕРИ: Многу лични документи кои се обработени и подготвени за доставување се заглавени во лавиринтите на МВР

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и подготвени...

Обвинителот Коцевски: Сум имал 50 до 60 вакви случаи, но како убиството на Вања Ѓорчевска немав видено

Државниот обвинител Љупчо Коцевски во првото телевизско интервју, во ТОП Тема на Телма наведе дека во обвинителската кариера истражувал многу злосторства, но како убиството...

Зад себе имам мандат без ниту една стратешка грешка, рече Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат на претстојните претседателски избори. Пребарај.. МАКФАКС МАКФАКС МАКЕДОНИЈАПендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат: „Не ме контролира никој, ниту...

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...