11.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаЗабаваСе развеле поранешниот малезиски крал и руската убавица поради нејзиниот жесток секс...

Се развеле поранешниот малезиски крал и руската убавица поради нејзиниот жесток секс во базен

Поранешниот крал на Малезија се развел од својата сопруга, руска мисица, само неколку недели по раѓањето на синот, пренеле денес светските медиуми.

Оваа вест се појавила и покрај тоа што поранешната Мис Москва, Риана Оксана Воеводина неодамна на социјалните мрежи зборувала за својот бајковит брак и живот.

Изненадувачката свадба меѓу султанот Мухамед Петти од Келентан и руската убавица во руската престолнина минатиот ноември ги шокирала Малезијците.

Меѓутоа, сега потврдата на разводот укажува на тоа дека поранешниот крал, кој ја напуштил монархијата по откритието за сексот на неговата сопруга во базен на телевизиска емисија, ја прекинал врската.

Разводот бил регистриран како конечен на 1-ви јули оваа година, објавиле медиумите во Куала Лумпур. Сертификатот, кој го носи келантанскиот државен грб, укажува на тоа дека разводот е направен со изговарање на зборот “талак” три пати – најтежок и неповратен облик на развод во исламот.

Сертификатот е копија која се дава на жената, тврдат медиумите, и гласи на нејзиното моминско презиме, Горбатенко.

Како датум на разводот се наведува 22-ри јуни и пишува дека е направен во Сингапур. Да потсетиме, нивниот син е роден само еден месец претходно, на 21-ви мај.

Парот се венчал на 7-ми јуни минатата година на муслиманска церемонија, која била тајна. Нивната врска излегла на виделина кога одржале втора раскошна свадба во московска концертна сала.

Засега Оксана не се огласила за ова на социјалните мрежи.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...

Сузбиена криминална група во Македонија, приведени 10 лица

Сузбиена криминална група, приведени 10 лица Денеска (02.03.2024), Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал - Сектор за криминалистички истраги - Единица за недозволена...