19.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаСветБеше најдебела жена на светот, ослабе 194 килограми- вака денес изгледа

Беше најдебела жена на светот, ослабе 194 килограми- вака денес изгледа

Таа беше прогласена за најдебела жена на светот.

Во 2011 година Паулина Потер од Америка влезе во Гинисовата книга на рекорди кога имала 292 килограми, но нејзината најголема килажа била 307 килограми.Со помош на операцијата на желудник таа ослабела 194 килограми. Паулина беше дел од шоуто  на ТЛЦ „My 600lb Life“. Гледачите ја следеле нејзината борба и тоа како стигнала до 112 килограми.

Било тоа голем успех за неа, но кога камерите се изгасиле повторно се вратила на старите навики.Проблеми со исхраната почнала да има како дете бидејќи се прејаудувала откако нејзините родители се развеле. Велела дека мајка и едвај составувала крај со крај и едвај можеле да си приуштат храна.

 

Кога ТЛЦ направиле нов серијал „My 600lb Life: Where Are They Now?” во кој ги посетувале луѓето кои гостувале кај нив и успеале да ослабат, дошле до Паулина, но таа повеќе немала 112 килограми, туку 132.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...