11.9 C
Ohrid
понеделник, февруари 26, 2024
ПочетнаМакедонијаФОТО: ЗОКИ КИЧЕЕЦ Е БУГАРИН, ДАЛИ БОРИСОВ ЌЕ ГО СПАСИ И НЕГО?

ФОТО: ЗОКИ КИЧЕЕЦ Е БУГАРИН, ДАЛИ БОРИСОВ ЌЕ ГО СПАСИ И НЕГО?

Како што стана јасно познатиот бизнисмен и второобвинет во случајот „Рекет“, Зоран Милески- Зоки Кичеец, поседува луксузен џип Мерцедес G-class со бугарски таблички. Тоа автоматски значи дека и Милески е бугарски државјанин.

Би било добро јавноста да дознае дали Владата во Бугарија и лично премиерот Борисов ќе се потрудат да му помогнат и на овој бугарски државјанин, како што се заложија за предложениот за почесен конзул Јордан Камчев.

Потсетуваме дека и во моментот одреден број поранешни функционери на ВМРО-ДПМНЕ кои се под ударите на СЈО исто така се бугарски државјани. Дали и како ќе им помогне Борисов ќе покаже развојот на настаните.

Дали последните случувања не се организиран напад на Владата на Зоран Заев, врз елитата на Бугарите во Македонија, и покрај фактот што власта во Македонија ја нарекува Бугарија своја наблиска и пријателска земја на Балканот, останува да видиме.

Сето ова ќе беше интересно ако не е смешно и тажно истовремено.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Со самото вадење на органите и го спасиле животот: Нема вина кај лекарите за случајот со Веапоска покажува вешатчењето

Со вкрстено испрашување на вештакот, професор доктор Драге Дабески, кој на барање на обвинетите го изработи вештиот наод за отстранувањето на матка, јајник и...

Спречен шверц на апарати за игри на среќа на царинската испостава Гевгелија

Девет апарати за игри на среќа, како и 405 делови за одржување, се запленети откако увозник се обидел да ги прошверцува помеѓу пријавена стока...

Б.Н. од Македонски Брод го освои Супер милионер џекпотот вреден фантастични 20.555.130 милиони денари

Б.Н. од Македонски Брод е играчот кој фантастични 20.555.130 денари. Тој е среќниот сопственик на вториот СУПЕР МИЛИОНЕР на Видеолотарија Касинос Австрија, оваа година. Македонски...

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар и Господ – еден од најпознатите и најдобрите македонски...