Златото допатува во Кичево: Драган Ѓорѓиоски во првата професионална борба го победи искусниот Дајич од Србија

Кичевчанецот Драган Ѓорѓиоски од Клубот Матриал Артс Академија Кичево се закити со злато на Ноќ на Гладијатори што се одржа вчера гала вечер во Гостивар и со технички нокаут во втора рунда го победи искусниот Србин Саша Дајич кој има над 12 професионални борби

Тие се бореа во дисциплина ММА во Тешка категорија 95+ килограми

– Ова беше голем тест за мене,се работи за искусен борец кој поминал доста време во рингот,има над 12 Про борби во ММА,Бокс и КикБокс али јас работев многу за оваа борба,имам одличен тренер,имав одличен камп,одлични спаринг партнери од мојот клуб, кои и тие се закитија со победи, посветив многу на тренинзите, работев 2 до 3 тренинзи дневно, ментално се подготвив и се фокусирав на победа” – ексклузивно за нашиот портал додаде Драган.

Неколку фотографии од настанот:

порта мк

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here