9.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаЗлатото допатува во Кичево: Драган Ѓорѓиоски во првата професионална борба го победи...

Златото допатува во Кичево: Драган Ѓорѓиоски во првата професионална борба го победи искусниот Дајич од Србија

Кичевчанецот Драган Ѓорѓиоски од Клубот Матриал Артс Академија Кичево се закити со злато на Ноќ на Гладијатори што се одржа вчера гала вечер во Гостивар и со технички нокаут во втора рунда го победи искусниот Србин Саша Дајич кој има над 12 професионални борби

Тие се бореа во дисциплина ММА во Тешка категорија 95+ килограми

– Ова беше голем тест за мене,се работи за искусен борец кој поминал доста време во рингот,има над 12 Про борби во ММА,Бокс и КикБокс али јас работев многу за оваа борба,имам одличен тренер,имав одличен камп,одлични спаринг партнери од мојот клуб, кои и тие се закитија со победи, посветив многу на тренинзите, работев 2 до 3 тренинзи дневно, ментално се подготвив и се фокусирав на победа” – ексклузивно за нашиот портал додаде Драган.

Неколку фотографии од настанот:

порта мк

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Максим: Нема да коалицирам со ова раководство на СДСМ после парламентарните избори

А1он (ВИДЕО) Интервју со Димитриевски: Исклучувам постизборна коалиција со СДСМ, дел од раководството треба да одговара 17/04/2024 - 16:47202 Од: Александар Тодески SHARE Нема да коалицирам со ова раководство...

Затвореници се обиделе да убијат осуденик во затворот Прилеп

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28) и Д.К.(39), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. На...

Приведено 19-годишно момче од Гостивар- На соседот му ги украл кравите !!!

Деветнаесетгодишно момче е приведено отако украл добиток од штала во гостиварското село Добридол. „На 16.04.2024 во 09.15 часот во гостиварски Добридол, полициски службеници од СВР...

Скопјанец истепал полицајци во полициска станица

Во понеделникот околу 11.30 часот во Полициската станица Бит Пазар, бил приведен 33-годишниот К.С од Скопје затоа што во станицата физички нападнал полициски службеници...