27 C
Ohrid
четврток, август 5, 2021
Почетна Македонија Македонија загуби уште еден голем човек: Почина актерот Гоце Влахов

Македонија загуби уште еден голем човек: Почина актерот Гоце Влахов

Translate (Eng):[gtranslate]

На 70 години денеска почина актерот Гоце Влахов. Роден на 12 мај 1949 година во Скопје. Македонскиот глумец, кој во својата богата кариера глумеше во повеќе филмови и серии, публиката најмнаогу го памети по улогите во „Македонските народни приказни“, но и во „Трст виа Скопје“, „Во светот на бајките“ и „Тврдокорни“.

Влахов глумеше и во филмот „Сенки“ на Милчо Манчевски, а последната улога ја имаше во 2010 година во филмот „Мајки“, исто така на Манчевски.

Колеги се простуваат од него на социјалните мрежи.

РЕКЛАМА
- Реклами -