Кражба во маркет на ,,Туристичка“ во Охрид, повредена една вработена

На 28.07.2019 година околу 16,20  часот во СВР Охрид било пријавено дека на булевар ,,Туристичка“ во маркет едно лице се обидело да изврши разбојничка кражба односно да одземе одредени производи, но било спречено од вработените, при што една од вработените се здобила со повреда. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Охрид и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Скопје 1

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here