30.9 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија ГРДА СЛИКА НА МЕЧКИН КАМЕН: ГРАЃАНИТЕ ЗАМИНАА, ЃУБРЕТО ГО ОСТАВИЈА (ГАЛЕРИЈА)

ГРДА СЛИКА НА МЕЧКИН КАМЕН: ГРАЃАНИТЕ ЗАМИНАА, ЃУБРЕТО ГО ОСТАВИЈА (ГАЛЕРИЈА)

Translate (Eng):[gtranslate]

Граѓаните денеска како и секоја година во голем број се собраа во Крушево на Мечкин
Камен за да го прослават големиот народен празник Илинден и да им оддадат почит на сите
оние што во Илинденското востание и НОБ ги дадоа своите животи за денеска ние да можеме
да живееме во слободна и независна држава.
Централната церемонија заврши, граѓаните заминаа, но зад себе оставија трага. Во форма на
ѓубре, за жал. Меѓу купиштата пластичен отпад од кеси и шишиња, можеа да се видат и
знаменца.

РЕКЛАМА
- Реклами -