19.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаМакедонијаГРДА СЛИКА НА МЕЧКИН КАМЕН: ГРАЃАНИТЕ ЗАМИНАА, ЃУБРЕТО ГО ОСТАВИЈА (ГАЛЕРИЈА)

ГРДА СЛИКА НА МЕЧКИН КАМЕН: ГРАЃАНИТЕ ЗАМИНАА, ЃУБРЕТО ГО ОСТАВИЈА (ГАЛЕРИЈА)

Граѓаните денеска како и секоја година во голем број се собраа во Крушево на Мечкин
Камен за да го прослават големиот народен празник Илинден и да им оддадат почит на сите
оние што во Илинденското востание и НОБ ги дадоа своите животи за денеска ние да можеме
да живееме во слободна и независна држава.
Централната церемонија заврши, граѓаните заминаа, но зад себе оставија трага. Во форма на
ѓубре, за жал. Меѓу купиштата пластичен отпад од кеси и шишиња, можеа да се видат и
знаменца.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...

Битолчанец силувал лице со трајно душевно заболување, чинот го снимал и го пренесувал во живо на Youtube

Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 23-годишник осомничен за кривично дело – Полова злоупотреба на немоќно лице од член...