-0.1 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Македонија Апелација ја потврди седум и пол годишната казна затвор за дедото на...

Апелација ја потврди седум и пол годишната казна затвор за дедото на Тамара

Translate (Eng):[gtranslate]

Апелацскиот суд ја потврди
првостепената пресуда од 7 и пол години
затвор за дедото на Тамара, Љупчо
Стојановски кој пукаше во
ексминистерот за здравство Никола
Тодоров.
Стојановски разочаран од здравствениот
систем, на 1 јуни 2017 година пукаше во
министерот Никола Тодоров.

РЕКЛАМА