9.9 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаРаководствата на МВР и Министерството за здравство ги посетија повредените полициски службеници

Раководствата на МВР и Министерството за здравство ги посетија повредените полициски службеници

Министерот за здравство Венко Филипче, заменик министерот за внатрешни работи Агим Нухиу и директорот на БЈБ Сашо Тасевски денеска во комплексот клиники „Мајка Тереза“ ги посетија и им посакаа побрзо закрепнување на двајцата полициски службеници кои денеска околу 5 часот на обиколницата, во близина на клучка Радишани, беа повредени откако во нив удри возило БМВ.

Полициските службеници се соодветно згрижени во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...