4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаФОТО: Македонец на плажа во Грција вееше знаме од кутлеш во облека...

ФОТО: Македонец на плажа во Грција вееше знаме од кутлеш во облека од македонска фаланга

На социјалните мрежи се појавија фотографии кои наводно се од Горан од Битола, кој на плажа во Грција се појави во крајно необичен „костум за капење“.

Како што може да се забележи на фотографиите, тој е облечен во облека од македонската фаланга, во стилот на античките Македонци.

Додека ужива на плажите во Грција, си купува тазе крофни и никој ништо не му пререкува. Овие фотографии веќе се хит на социјалните мрежи.

 

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...

Османи: Следната мисија на ДУИ е претседател на државата

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи денеска во изјава за медиумите рече дека следната мисија на ДУИ е претседател, бидејќи тоа е единствената функција која...