ФОТО: Македонец на плажа во Грција вееше знаме од кутлеш во облека од македонска фаланга

На социјалните мрежи се појавија фотографии кои наводно се од Горан од Битола, кој на плажа во Грција се појави во крајно необичен „костум за капење“.

Како што може да се забележи на фотографиите, тој е облечен во облека од македонската фаланга, во стилот на античките Македонци.

Додека ужива на плажите во Грција, си купува тазе крофни и никој ништо не му пререкува. Овие фотографии веќе се хит на социјалните мрежи.

 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here